WIA | komplexní telekomunikační řešení

WIA dnes opět zrychluje bezdrátové připojení k internetu

23. ledna 2009 - Společnost WIA, přední český poskytovatel datových, hlasových a internetových služeb, dnes zrychlila bezdrátové připojení WIA WiFi a WIA 5G, které je založeno na principu předplatného a nezatěžuje tak zákazníky závazkem užívání po stanovenou dobu.

S platností od dnešního dne společnost WIA poskytuje nové rychlosti bezdrátového internetu v pásmu 2,4 GHz (WIA WiFi) a 5 GHz (WIA 5G). S výjimkou služby WIA WiFi Start se také jedná o změnu na symetrické připojení, což narozdíl od konkurenční technologie ADSL pro uživatele představuje stejnou rychlost dat oběma směry. Zákazníci se mohou připojit opět rychleji, a to při dodržení současných cen. Služby stávajících zákazníků budou automaticky převedeny na vyšší rychlosti.

„Důležitým parametrem při zvyšování přístupových rychlostí pro nás bylo zachování kvality služeb. Velice nás těší, že se nám díky mírné modifikaci technologií podařilo tuto podmínku dodržet.“, říká Filip Malina, obchodní ředitel WIA spol. s r. o.

Služba WIA WiFi Start, která je v rámci připojení v pásmu 2,4 GHz nejlevnějším programem, zrychluje příjem dat čtyřikrát, tj. na 2 Mbit/s, při odesílání dat pak může uživatel počítat s rychlostí 512 kbit/s. Při stahování dat je u WIA WiFi Start limit zvýšen na 4 GB (po překroční limitu klesá rychlost na polovinu). Další dvě služby z rodiny WIA WiFi zvyšují svoji rychlost dvojnásobně – u WIA WiFi na 3 Mbit/s (limit 15 GB) a u WIA WiFi Plus na 4 Mbit/s.

Všechny produkty ze skupiny WIA 5G představují symetrické připojení k internetu. Nejlevnější varianta připojení v pásmu 5 GHz, pojmenovaná jako celá skupina těchto služeb WIA 5G, zrychluje na 3 Mbit/s. S variantou WIA 5G Plus se nyní připojíte rychlostí 4 Mbit/s a 6 Mbit/s s WIA 5G 6M.

Více informací včetně ceníku naleznete na 5g.wia.cz. Kompletní portfolio nabízených služeb si můžete prohlédnout na wia.cz.

Tabulka 1: Ceník nových služeb WIA WiFi a WIA 5G

Služba WIA 5G WIA 5G Plus WIA 5G 4M WIA WiFi Start WIA WiFi WIA WiFi Plus
Kapacita v Mbit/s (download/upload) 3/3 4/4 6/6 2/0,5 3/3 4/4
Datový limit v GB---415-
Cena měsíčního předplatného v Kč bez DPH400(476 Kč s DPH)500(595 Kč s DPH)800(952 Kč s DPH)333 (396 Kč s DPH)500(595 Kč s DPH)800(952 Kč s DPH)

Stáhnout celou tiskovou zprávu ve formátu PDF
<< Zpět do sekce pro novináře